niedziela, 12 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Jan, Brunon

Wizyta delegacji ukraińskiej w Łabuniach

Usługi społeczne w hromadach – wsparcie reformy polityki społecznej na Ukrainie. To nazwa projektu realizowanego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej (fundację Skarbu Państwa), w ramach którego gmina Łabunie gościła ukraińskich specjalistów z obwodu czernihowskiego zajmujących się pomocą społeczną. Wizyta miała na celu zapoznanie się delegacji ukraińskiej z polskim doświadczeniem, w tym z funkcjonowaniem i organizacją opieki społecznej na szczeblu gminnym.

Wizyta ukraińskich gości odbyła się w czwartek, 7 listopada. Do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przyjechała blisko dwudziestoosobowa grupa z Czernihowa i Kijowa. Przybyłych gości przywitał Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka oraz kierownik GOPS  w Łabuniach – Anna Syska. W obecności tłumacza ukraińska delegacja dowiedziała się m. in. jak przedstawia się specyfika działalności ośrodka na terenach wiejskich, o rodzaju udzielanych świadczeń, a także współpracy z radnymi i sołtysami oraz współpracy z organizacjami i przedsiębiorcami we wspieraniu ubogich mieszkańców i świadczeniu usług.

Poza wizytą w Łabuniach delegacja z Ukrainy spędzi tydzień w województwie lubelskim, odwiedzając instytucje zajmujące się świadczeniem pomocy społecznej.