poniedziałek, 20 kwietnia 2020 Dziś imieniny obchodzą: Czesław, Agnieszka

Charytatywny Ziemniak w Ruszowie

Pokazy, koncerty i licytacje, na których nie szczędzono pieniędzy. W niedzielę (15.09.2019) w Ruszowie odbyło się Święto Ziemniaka. Impreza miała cel charytatywny. Zbierano na rozbudowę hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. Udało się zebrać prawie 7 tys. zł.

Wesprzeć hospicjum można było na kilka sposobów. Jednym z nich były licytacje atrakcyjnych voucherów: do salonów kosmetycznych, na łabuńską strzelnicę czy na rajd terenówkami. Tylko na samym początku imprezy wylicytowano vouchery na prawie 1000 zł. Innym sposobem wsparcia hospicjum było wrzucenie do puszki pieniędzy, a w zamian można było skorzystać z przejażdżki konnej z udziałem 9 pułku Ułanów Małopolskich. Niektórzy decydowali się na zakup domowych ciast. Opłata za nie również szła do puszki. Do pomocy hospicjum zachęcali również zespoły i soliści występujący na scenie. Zagrali: zespół Nokaut, Heaven, Dj Pepo z ekipą, Ulica 30, Zespół Showmen, Kapela Uroczysko, Kinga Wójtowicz i Szymon Chołomiej a także lokalni artyści: kapela Ogrodniczki, Barchaczowskie Superbabki, Duet One i Stanisław Boć. Oprócz tego na chętnych czekały frykasy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Ruszowa i Barchaczowa. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw. Chętni mogli obejrzeć również pokazy: 9 Pułku Ułanów Małopolskich oraz Teatru Ognia Utopia.

W wydarzeniu brali udział zaproszeni goście: Starosta Zamojski – Stanisław Grześko, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu – Antoni Skóra, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Krzysztof Gałaszkiewicz, kierownik PT KRUS w Zamościu Janusz Nawój, dyrektor generalny PGE Dystrybucja SA Oddział Zamość – Andrzej Olborski, dyrektor Wydziału Gospodarki i Mieniem Powiatu w Starostwie Powiatowym w Zamościu – Konrad Małecki. Przedsięwzięcie wsparli także: Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, Z-ca Wójta – Sebastian Pełech, Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie – Elżbieta Kuźma.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Łabunie, Rada Gminy Łabunie, Sołectwo i OSP Ruszów, KGW Ruszów, Stowarzyszenie „Mocni Nadzieją”, Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum Santa Galla.

Fot. Kazimierz Chmiel

Fot. Jolanta Kurzempa

Pokaz Teatru Ognia Utopia na Święcie Ziemniaka w Ruszowie
Autor filmu: Jolanta Kurzempa